Community Business Resources - Legislators

National

President
Barack H. Obama............... (202) 456-1414
1600 Pennsylvania Avenue
Washington, DC 20500


Pennsylvania   (Back to Top)

For the most up to date information plus e-mail addresses please visit  www.seventy.org

Govenor
Tom Corbett (R).............. (717) 787-2500
225 Main Capitol Bldg
Harrisburg, PA 17120

Lt. Govenor
Joseph B. Scarnati, III (R).... (717) 787-7804
200 Main Capitol Bldg.
Harrisburg, PA 17120

U.S. Senators
Bob Casey, Jr. (D)................(215) 405-9660
2000 Market Street, Suite 1870
Philadelphia, PA 19103

Patrick Toomey (R)................. (215) 241-1090
800 Penn Center, Suite 1702
1628 JFK Boulevard
Philadelphia, PA 19106


Bucks County  (Back to Top)

To determine in which district you reside, contact your County Board of Elections at (215) 348-6154

U.S Representatives
District 8.............................. (215) 348-1194
Patrick J. Murphy (D)
60 N. Main Street, Doylestown, PA 18901

State Senators
District 6.............................. (215) 945-2800
Robert M. Tomlinson (R)
2222 Trenton Rd., Suite A, Levittown, PA 19056

District 10............................ (215) 489-5000
Charles McIlhinney, Jr. (R)
22 S. Main St., Suite 220, Doylestown, PA 18901

District 12............................ (215) 657-7700
Stewart J. Greenleaf (R)
711 N. York Rd., Suite 1, Willow Grove, PA 19090

District 24............................ (215) 529-1215
Bob C. Mensch (R)
312 W. Broad St, Quakertown, PA 18951

State Representatives
District 18............................ (215) 750-1017
Gene DiGirolamo (R)
2444 Bristol Rd, Bensalem,PA 19020

District 29............................. (215)441-2624
Bernard O’Neill (R)
755 York Rd., Suite 105, Warminster,PA 18974

District 31............................ (215) 968-3975
Steven J. Santarsiero (R)
2 S. State St, Newtown 18904

District 140........................... (215) 781-2451
John T. Galloway (D)
I N. Wilson Ave., Suite 6, Bristol, PA 19007

District 141........................... (215) 943-8669
Anthony J. Melio (D)
3611 Green Lane, Levittown, PA 19057

District 142........................... (215) 752-6750
Frank A. Farry (R)
340 E. Maple Ave., Suite 307, Langhorne, PA 19047

District 143........................... (215) 489-2126
Marguerite Quinn (R)
1032 N. Easton Rd., Doylestown, PA 18901

District 144........................... (215) 674-0500
Katharine M. Watson (R)
1410 W. Street Rd., Warminster, PA 18974

District 145........................... (215) 257-0279
Paul I. Clymer (R)
311 N. 7 St., Perkasie 18944

District 178........................... (215) 364-3414
Scott A. Petri (R)
95 Almshouse Rd., Suite 303, Richboro, PA 18954


Chester County  (Back to Top)

To determine in which district you reside, contact your County Board of Elections at (610) 344-6410

U.S Representatives
District 6.............................. (610) 594-1415
Jim Gerlach (R)
111 E. Uwchlan Ave., Exton, PA 19341

District 7.............................. (610) 892-8623
Joe Sestak (D)
600 N. Jackson St., Suite 203, Media, PA 19063

District 16............................ (610) 444-4581
Joseph R. Pitts (R)
P.O. Box 837, Unionville, PA 19375

State Senators
District 9.............................. (610) 345-1084
Dominic Pileggi (R)
631 West Baltimore Pike, West Grove, PA 19390

District 19............................ (610) 692-2112
Andrew E. Dinniman (R)
One North Church St., West Chester, PA 19380

District 26............................ (610) 853-4100
Edwin B. Erickson (R)
5037 Township Line Rd., Drexel Hill, PA 19026

District 36............................ (717) 627-0036
Michel W. Brubaker (R)
301 E. Main St., Lititz, PA 17543

District 44............................ (610) 469-8390
John C. Rafferty (R)
2325 Pottstown Pike, Pottstown, PA 19465

District 48……………………..(610) 693-3200
Mike Folmer (R)
509 W. Penn Ave., Suite 10, Robesonia, PA 19551

State Representatives
District 13............................ (610) 593-6565
Tom Houghton (R)
P.O. Box 69, Cochranville, PA 19330

District 26............................ (610) 380-8600
Timothy F. Hennessey (R)
1038 E. Lincoln Highway, Coatesville, PA 19320

District 155........................... (610) 524-5595
Curt Schroder (R)
315 Gordon Dr., Exton, PA 19341

District 156........................... (610) 696-4990
Barbara McIlvaine Smith (D)
107 E. Chestnut St., West Chester, PA 19380

District 157........................... (610) 688-5691
Paul J. Drucker (D)
992 Old Eagle School Rd., Suite 909, Wayne, PA 19087

District 158........................... (610) 925-0555
Chris Ross (R)
P.O. Box 835, Unionville, PA 19375

District 160........................... (610) 485-7606
Stephen E. Barrar (R)
3358 Chichester Ave., Suite 13, Boothwyn, PA 19061

District 167........................... (610) 251-1070
Duane Milne (R)
18 E. Lancaster Ave., Malvern, PA 19355

District 168........................... (610) 325-1541
Tom H. Killion (R)
4641 West Chester Pike, Newtown Square, PA 19073


Delaware County  (Back to Top)

To determine in which district you reside, contact your County Board of Elections at (610) 891-4120

U.S Representatives
District 1.............................. (610) 874-7094
Robert A. Brady (D)
511-13 Welsh St., 1st FL, Chester 19103

District 7.............................. (610) 892-8623
Joe Sestak (D)
600 N. Jackson St., Suite 203, Media 19063

State Senators
District 8.............................. (610) 284-7335
Anthony H. Williams (D)
440 Church Lane, Yeadon 19050

District 9.............................. (610) 565-9100
Dominic Pileggi (R)
100 Evergreen Dr., Suite 113, Glen Mills 19342

District 17............................ (610) 768-4200
Daylin Leach (D)
601 S. Henderson Rd., Suite 208, King of Prussia 19406

District 26............................ (610) 853-4100
Edwin B. Erickson (R)
5037 Township Line Rd., Drexel Hill 19026

State Representatives
District 159........................... (610) 876-6420
Thaddeus Kirkland (D)
7 W. 10th St., Marcus Hook 19061

District 160........................... (610) 485-7606
Stephen Barrar (R)
3358 Chichester Ave., Boothwyn 19061

District 161........................... (610) 544-7301
Bryan R. Lentz (D)
630 Fairview Rd., Suite 104, Swarthmore 19081

District 162........................... (610) 534-1002
Nick Miccarelli (R)
605 E. Chester Pike, Ridley Park 19078

District 163........................... (610) 259-2820
Nicholas A. Micozzie (R)
6 S. Springfield Rd., Clifton Heights 19018

District 164........................... (610) 853-4115
Mario J. Civera, Jr. (R)
1500 Garrett Rd., Drexel Hill 19026

District 165........................... (610) 544-9878
William F. Adolph, Jr. (R)
920 West Sproul Rd., Springfield 19064

District 166........................... (610) 789-3900
Greg Vitali (D)
1001 E. Darby Rd., Havertown 19083

District 168........................... (610) 325-1541
Tom H. Killion (R)
4641 West Chester Pike, Newtown Sq. 19073

District 185........................... (610) 522-2290
Robert C. Donatucci (D)
713 Sharon Ave., Office 1B, Sharon Hill 19079

District 191........................... (215) 748-6712
Ronald G. Waters (D)
6027 Ludlow St., Unit A, Phila. 19139


Montgomery County  (Back to Top)

To determine in which district you reside, contact your County Board of Elections at (610) 278-3275

U.S Representatives
District 2.............................. (215) 387-6404
Chaka Fattah (D)
4104 Walnut St., Phila. 19104

District 6.............................. (610) 409-2780
Jim Gerlach (R)
580 Main St., Suite 4, Trappe 19426

District 7.............................. (610) 892-8623
Joe Sestak (D)
600 N. Jackson St., Suite 203, Media 19063

District 8.............................. (215) 348-7511
Patrick J. Murphy (D)
414 Mill St., Bristol 19007

District 13............................ (215) 517-6572
Allyson Y. Schwartz (D)
706 West Ave., Jenkintown 19046

District 15............................ (215) 541-4106
Charles W. Dent (R)
206 Main St., Greenville 18041

State Senators
District 4.............................. (215) 517-1434
LeAnna Washington (D)
1168 Easton Rd., Roslyn 19001

District 7………………………(215) 471-0490
Vincent J. Hughes (D)
4601 Market St., 1st FL, Phila 19139

District 10............................ (215) 489-5000
Chuck McIlhinney (R)
22 S. Main St., Suite 220, Doylestown 18901

District 12............................ (215) 657-7700
Stewart J. Greenleaf (R)
711 N. York Rd., Willow Grove 19090

District 17............................ (610) 768-4200
Daylin Leach (D)
601 S. Henderson Rd., Suite 208, King of Prussia 19406

District 19............................ (610) 692-2112
Andrew Dinniman (R)
One North Church St., West Chester 19380

District 24............................ (215) 368-1500
Bob Mensch (R)
427 W. Main St., Lansdale 19446

District 44............................ (610) 831-8830
John C. Rafferty, Jr. (R)
3770 Ridge Pike, Collegeville 19426

State Representatives
District 53............................ (215) 368-3500
Robert W. Godshall (R)
1702 Cowpath Rd., Hatfield 19440

District 61............................ (610) 277-3230
Kate Harper (R)
1515 Dekalb Pike, Suite 106, Blue Bell 19422

District 70............................ (610) 270-1150
Matthew D. Bradford (D)
1846 Markley St., Norristown 19401

District 146........................... (610) 326-9563
Thomas J. Quigley (R)
1963 E. High St., Suite 100, Pottstown 19464

District 147........................... (610) 287-4181
Bob Mensch (R)
105 Memorial Dr., Schwenksville 19473

District 148........................... (610) 832-1679
Michael F. Gerber (D)
527 Fayette St., Conshohocken 19428

District 149........................... (610) 768-3135
Tim Briggs (D)
677 West DeKalb Pike, 2nd FL, King of Prussia 19406

District 150........................... (610) 409-2615
Michael Vereb (R)
3950 Germantown Pike, Collegeville, PA 19426

District 151........................... (215) 441-1030
Rick Taylor (D)
701 Horsham Rd., Suite 101 Horsham 19044

District 152........................... (215) 674-3755
Thomas Murt (R)
19 S. York Rd., Hatboro 19040

District 153........................... (215) 517-6800
Josh Shapiro (D)
1175 Old York Rd., Abington 19001

District 154........................... (215) 572-5210
Lawrence H. Curry (D)
115 West Ave., Suite 211, Jenkintown 19046

District 157........................... (610) 688-5691
Paul J. Drucker (D)
992 Old Eagle School Rd., Suite 909, Wayne 19087

District 170........................... (215) 676-0300
Brendan F. Boyle (D)
14230 Bustleton Ave., Phila 19116

District 194........................... (215) 482-8726
Kathy Manderino (D)
6511 Ridge Ave., Phila 19128


Philadelphia County  (Back to Top)

To determine in which district you reside, contact your County Board of Elections at (215) 686-3469

U.S Representatives
District 1.............................. (215) 389-4627
Robert A. Brady (D)
1907-09 S. Broad St., Phila 19148

District 2.............................. (215) 387-6404
Chaka Fattah (D)
4104 Walnut St. 19104

District 8.............................. (215) 826-1963
Patrick J. Murphy (D)
414 Mill St., Bristol 19007

District 13............................ (215) 335-3355
Allyson Y. Schwartz (D)
7219 Frankford Ave., Phila 19135

State Senators
District 1.............................. (215) 560-1313
Lawrence M. Farnese, Jr. (D)
419 S. Second St., Suite 200 19147

District 2.............................. (215) 533-0440
Tina Tartaglione (D)
1061 Bridge St., 19124

District 3.............................. (215) 227-6161
Shirley M. Kitchen (D)
1701 W. Lehigh Ave., Suite 104, 19120

District 4.............................. (215) 242-0472
LeAnna M. Washington (D)
1555-A Wadsworth Ave., 19150

District 5.............................. (215) 281-2539
Michael J. Stack III (D)
12361 Academy Rd. 19154

District 7.............................. (215) 471-0490
Vincent J. Hughes (D)
4601 Market St. 1st Fl., 19139

District 8.............................. (215) 492-2980
Anthony H. Williams (D)
6630 Lindbergh Blvd., Suite 1, 19142

State Representatives
District 152........................... (215) 674-3755
Thomas P. Murt (R)
19 S. York Rd., Hatboro 19040

District 154........................... (215) 572-5210
Lawrence H. Curry (D)
115 West Ave., Suite 211, Jenkintown 19046

District 169........................... (215) 632-5150
Dennis M. O’Brien (R)
9811 Academy Rd. 19114

District 170........................... (215) 676-0300
Brendan F. Boyle (D)
14230 Bustleton Ave. 19116

District 172........................... (215) 331-2600
John M. Perzel (R)
7518 Frankford Ave. 19149

District 173........................... (215) 333-9760
Michael McGeehan (D)
7731 Frankford Ave. 19136

District 174........................... (215) 342-6204
John P. Sabatina, Jr. (D)
8100 Castor Ave., 19152

District 175........................... (215) 503-3245
Michael H. O’Brien (D)
610 N. 2nd St. 19123

District 177........................... (215) 744-2600
John Taylor (R)
4725 Richmond St. 19137

District 179........................... (215) 744-7901
Tony J. Payton (D)
4509 Frankford Ave. 19124

District 180........................... (215) 291-5643
Angel Cruz (D)
2749 N. 5th St., 19133

District 181........................... (215) 232-1210
W. Curtis Thomas (D)
1348 W. Girard Ave. 19123

District 182........................... (215) 893-1515
Babette Josephs (D)
1528 Walnut St., Suite 501, 19102

District 184........................... (215) 271-9190
William F. Keller (D)
1531 South Second St. 19147

District 185........................... (215) 468-1515
Robert C. Donatucci (D)
1809-13 Oregon Ave., Suite 201, 19145

District 186........................... (215) 952-3378
Kenyatta J. Johnson (D)
1610 S. Broad St. 19146

District 188........................... (215) 724-2227
James R. Roebuck, Jr. (D)
4712 Baltimore Ave., 19143

District 190........................... (215) 879-6615
Vanessa Lowery Brown (D)
4706 Westminster Ave. 19131

District 191 .......................... (215) 748-6712
Ronald G. Waters (D)
6027 Ludlow St., Unit A, 19139

District 192........................... (215) 879-6625
Louise Williams Bishop (D)
1991 N. 63rd St., 19151

District 194........................... (215) 482-8726
Kathy Manderino (D)
6511 Ridge Ave. 19128

District 195........................... (215) 684-3738
Frank L. Oliver (D)
2839 W. Girard Ave. 19130

District 197........................... (215) 763-2559
Jewell Williams (D)
2220 N. Broad St. 19132

District 198........................... (215) 849-6426
Rosita C. Youngblood (D)
5736 Greene St. 19144

District 200........................... (215) 242-7300
Cherelle L. Parker (D)
1536 East Wadsworth Ave. 19150

District 201........................... (215) 849-6896
John Myers (D)
5847 Germantown Ave. 19144

District 202........................... (215) 924-0895
Mark B. Cohen (D)
6001 N. 5 St. 19120

District 203........................... (215) 549-0220
Dwight Evans (D)
7174 Ogontz Ave. 19138


City of Philadelphia  (Back to Top)

Mayor
Michael A. Nutter(D)............. (215) 686-2182
Rm. 215, City Hall 19107

City Council

District 1.............................. (215) 686-3458
Frank DiCicco (D)
Rm. 332, City Hall

District 2.............................. (215) 686-3412
Anna C. Verna (D)
Rm. 405, City Hall

District 3.............................. (215) 686-3418
Jannie L. Blackwell (D)
Rm. 408, City Hall

District 4.............................. (215) 686-3416
Curtis Jones, Jr. (D)
Rm. 404, City Hall

District 5.............................. (215) 686-3442
Darrell L. Clarke (D)
Rm. 484, City Hall

District 6.............................. (215) 686-3444
Joan L. Krajewski (D)
Rm. 591, City Hall

District 7.............................. (215) 686-3448
Maria Quinones Sanchez
Rm. 592, City Hall

District 8.............................. (215) 686-3424
Donna Miller (D)
Rm. 312, City Hall

District 9.............................. (215) 686-3454
Marion B. Tasco (D)
Rm. 577, City Hall

District 10............................ (215) 686-3422
Brian J. O’Neill (R)
Rm. 562, City Hall

Councilmembers-at-Large
W. Wilson Goode, Jr. (D)...... (215) 686-3414
Rm. 316, City Hall

Bill Green (D)....................... (215) 686-3420
Rm. 599, City Hall

William Greenlee (D)............ (215) 686-3446
Rm. 580, City Hall

Jack Kelly (R)....................... (215) 686-3452
Rm. 594, City Hall

James F. Kenney (D)............ (215) 686-3450
Rm. 330, City Hall

Blondell Reynolds Brown (D)(215) 686-3438
Rm. 581, City Hall

Frank Rizzo (R).................... (215) 686-3440
Rm 582, City Hall

New Jersey  (Back to Top)

For the most up-to-date information plus e-mail visit www.njleg.state.nj.us

Govenor
Jon Corzine (D)................. (609) 292-6000
Governor’s Office, PO Box 001, Trenton 08625

U.S. Senators
Frank Lautenberg (D)...... (856) 338-8922
2 Riverside Dr., Suite 505, Camden 08101

Robert Menendez (D)...... (856) 757-5353
208 White Horse Pike, Suite 18, Barrington 08007

U.S. Representatives
District 1.............................. (609) 546-5100
Robert Andrews (D)
515 Grove St. 3C, Haddon Heights 08035

District 3.............................. (856) 985-2777
John Adler (D)
28 N. Maple Ave., Marlton 08053

District 4.............................. (609) 585-7878
Christopher H. Smith (R)
1540 Kuser Rd., Suite A-9, Hamilton 08619

State Senators
District 3.............................. (856) 251-9801
Stephen M. Sweeney (D)
935 Kings Highway, Suite 400, West Deptford 08086

District 4.............................. (856) 232-6700
Fred H. Madden, Jr. (D)
129 Johnson Rd., Suite 1, Turnersville 08012

District 5.............................. (856) 225-9068
Dana Redd (D)
1 Market St., Suite 1F, Camden 08102

District 6.............................. (856) 489-3442
James Beach (D)
1916 Rt. 70 East, Suite 3, Cherry Hill 08030

District 7.............................. (609) 239-2800
Diane B. Allen (R)
11 W. Broad St., Burlington, 08016

District 8.............................. (856) 654-1498
Philip E. Haines (R)
32A N. Main St., Medford 08055

District 9.............................. (609) 693-6700
Christopher J. Connors (R)
620 W. Lacey Rd., Forked River 08731

State Representatives
District 3.............................. (856) 455-1011
Celeste M. Riley (D)
14 E. Commerce St., 3rd Fl, Bridgeton 08302

District 3.............................. (856) 455-1011
John J. Burzichelli (D)
14 E. Commerce St., 3rd Floor, Bridgeton 08302

District 4.............................. (856) 401-3073
Sandra Love (D)
1405 Chews landing Rd., Suite 15, Laurel Springs 08021

District 4.............................. (856) 232-6700
Paul Moriarty (D)
129 Johnson Rd., Suite 1, Turnersville 08012

District 5.............................. (856) 541-1251
Nilsa Cruz-Perez (D)
116 N. 2nd St., Suite 101, Camden 08102

District 5.............................. (856) 742-7600
Joseph J. Roberts, Jr. (D)
Brooklawn Shopping Plaza, Rt. 130 & Browning Rd., Brooklawn 08030

District 6.............................. (856) 435-1247
Pamela R. Lampitt (D)
1103 Laurel Oak Ave., Suite 142, Voorhees 08043

District 6.............................. (856) 435-1247
Louis D. Greenwald (D)
1103 Laurel Oak Ave., Suite 142, Voorhees 08043

District 7.............................. (856) 461-3997
Jack Conners (D)
Delran Professional Ctr., Suite 125, 8008 Rt. 130 North, Delran 08075

District 7.............................. (856) 461-3997
Herb Conaway, Jr. (D)
Delran Professional Ctr., Suite 125, 8008 Rt. 130 North, Delran 08075

District 8.............................. (609) 654-1498
Dawn Marie Addiego (R)
32A N. Main St., Medford 08055

District 8............................... (609)654-1498
Scott Rudder (R)
32A N. Main St., Medford 08055

District 9.............................. (609) 693-6700
Daniel M. Van Pelt (R)
620 W. Lacey Rd., Forked River 08731

District 9.............................. (609) 693-6700
Brian E. Rumpf (R)
620 W. Lacey Rd., Forked River 08731


Delaware  (Back to Top)

For the most up-to-date information plus e-mail visit www.legis.state.de.us

Govenor
Jack A. Markell (D)........ (302) 744-4101
Tatnall Bldg., Dover 19901

Lieutenant Governor
Matthew Denn (D)................ (302) 744-4333
Tatnall Bldg., Dover 19901

U.S. Senators
Tom Carper (R)................. (302) 573-6291
301 N. Walnut St., Suite 102L, Wilmington 19801

Edward E. Kaufman (D)... (302) 573-6345
1105 N. Market St., Wilmington 19801

U.S. Representatives
Michael Castle (R)............. (302) 428-1902
201 N. Walnut St., #107, Wilmington 19801

State Senators District 1.............................. (302) 656-2921
Harris B McDowell III (D)
2311 Baynard Blvd., Wilmington 19802

District 2.............................. (302) 425-4148
Margaret R. Henry (R)
1910 N. Washington St., Wilmington 19802

District 3.............................. (302) 577-8718
Robert I. Marshall (D)
820 N. French St., Wilmington 19805

District 4.............................. (302) 744-4135
Michael S. Katz (D)
PO Box 3844 Wilmington 19807

District 5.............................. (302) 478-9616
Catherine L. Cloutier (R)
2404 Heather Rd. East, Wilmington 19803

District 6.............................. (302) 234-3303
Liane M Sorenson (R)
417 Snuff Mill Hill, Hockessin 19707

District 7.............................. (302) 994-4843
Patricia Blevins (D)
209 Linden Ave., Wilmington 19805

District 8.............................. (302) 239-2193
David Sokola (D)
24 Beech Hill Dr., Newark 19711

District 9.............................. (302) 999-7522
Karen E. Peterson (D)
1306 W. Newport Pike, Wilmington 19804

District 10............................ (302) 378-8386
Bethany A. Hall-Long (D)
127 St. Augustine Ct., Middletown 19709

District 11............................ (302) 737-4929
Anthony J. De Luca (D)
27 Trevitt Dr., Newark 19702

District 12............................ (302) 328-8944
Dori A. Connor (R)
18 Crippen Dr., New Castle 19720

District 13............................ (302) 322-6100
David B. McBride (D)
7 Nicole Ct., Hawk’s Nest, New Castle 19720

District 14............................ (302) 653-7566
Bruce C. Ennis (D)
522 Syrna/Clayton Blvd., Smyrna 19977

State Representatives
District 1.............................. (302) 764-1812
Dennis P. Williams (D)
3414 N. Madison St., Wilmington 19802

District 2.............................. (302) 764-4180
Hazel D. Plant (D)
523 Eastlawn Ave., Wilmington 19802

District 3.............................. (302) 655-7071
Helene M. Keeley (D)
PO Box 2716, Wilmington 19805

District 4.............................. (302) 655-1373
Gerald L. Brady (D)
1804 Shallcross Ave., Wilmington 19806

District 5.............................. (302) 832-1956
Melanie George Marshall (D)
12 Calvarese Dr., Bear 19701

District 6.............................. (302) 764-7803
Thomas H. Kovach (R)
1410 William Penn Lane, Wilmington 19803

District 7.............................. (302) 475-2252
Bryan H. Short (R)
14 Chestnut Rd., Wilmington 19810

District 8.............................. (302) 378-2681
Quinn Johnson (D)
151 Back Creek Drive Middletown, 19709

District 9.............................. (302) 378-7104
Richard C. Cathcart (R)
226 Milford Dr., Middletown, 19709

District 10............................ (302) 373-0115
Dennis E. Williams (D)
3329 South Rockfield Dr., Wilmington, 19810

District 11............................ (302) 478-6128
Gregory F. Lavelle (R)
500 Whitby Dr., Wilmington 19803

District 12............................ (302) 651-9571
Deborah D. Hudson (R)
1022 Oriente Ave., Wilmington 19807

District 13............................ (302) 995-1803
John L. Mitchell (D)
1234 Sycamore Ave., Wilmington 19804

District 14............................ (302) 227-6252
Peter C. Schwartzkopf (D)
24 Coventry Rd., Rehoboth Beach 19971

District 15............................ (302) 836-3717
Valerie Longhurst (D)
11 Winchester Ct., Bear 19701

District 16............................ (302) 322-3521
James Johnson (D)
105 Skelton Dr., New Castle 19720

District 17............................ (302) 322-1249
Michael P. Mulrooney (D)
32 Saratoga Dr., New Castle 19720

District 18............................ (302) 420-6564
Michael A. Barbieri (D)
88 Iroquois Ct., Newark, 19702

District 19............................ (302) 999-8722
Robert F. Gilligan (D)
2628 Sherwood Dr., Wilmington 19808

District 20............................ (302) 239-3943
Nick Manolakos (R)
227 Charleston Dr., Wilmington 19808

District 21............................ (302) 737-7529
Michael Ramone (R)
211 Nathan Ct., Newark, 19711

District 22............................ (302) 454-1840
Joseph E. Miro (R)
5 Firechase Circle., Newark 19711

District 23............................ (302) 454-8322
Teresa Schooley (D)
2 Chapel Hill Dr., Newark 19711

District 24............................ (302) 738-6241
William A. Oberle, Jr. (R)
2 Danver’s Way, Newark 19702

District 25............................ (302) 737-2396
John A. Kowaldo, Jr. (D)
134 N. Dillwyn Rd., Newark 19711

District 26............................ (302) 832-2209
John J. Viola (D)
9 Orangeburg Ct., Newark 19702

District 27............................ (302) 834-9231
Earl G. Jaques, Jr. (D)
82 Cann Road, Newark, 19702

District 28............................ (302) 653-8642
William J. Carson, Jr. (D)
680 Lake Dr. West, Smyrna 19977






 
 
Our aim is to increase the visibility, authenticity, influence and status of women’s businesses for the purpose of promoting economic growth and support of women.
  • Women's Yellow Pages of Greater Philadelphia
  • Info@philawyp.com
  • 610-446-4747
  • PO Box 1002 Havertown, PA 19083